Dokładnie za tydzień, w piątek 3 lipca o godz. 16 rozpocznie się wyjątkowy bieg pod hasłem „Biegniemy na Rysy. Dla marzeń większych niż góry”. To wspólna inicjatywa Tomasza Garbienia i Stowarzyszenia Hospicyjnego „Bądźmy Razem” w Wiśniowej. W czasie, kiedy Tomek i jego Team Garbień będą biec na Rysy, będzie można wesprzeć budowę w Lipniku (gm. Wiśniowa) Neurośrodka, czyli nowoczesnego i innowacyjnego ośrodka rehabilitacji neurologicznej. Można to zresztą zrobić już teraz, bo zbiórka już trwa.
To nie pierwsza kooperacja Tomka, który jest m.in. byłym juniorskim reprezentantem Polski w biegach narciarskich, ubiegłorocznym rekordzistą Polski w biegu na 10 km z obciążeniem 50 kg, zwycięzcą Biegu „Śladami gen. Nila – od zmierzchu do świtu”, czterokrotnie wygrywał Bieg Górskiego Komandosa i ma wiele innych tytułów w różnych dyscyplinach sportowych, z tym Stowarzyszeniem. Niemal dokładnie rok temu pisaliśmy o wyprawie, podczas której Tomek i jego team wnieśli na Giewont niepełnosprawnego Filipa.
Od startu do mety będą mu towarzyszyli jego przyjaciele, których nazywa Team Garbień, ale będą też wyznaczone punkty na trasie, gdzie chętni aby wesprzeć akcję będą mogli dołączyć i przebiec z nimi choćby krótki odcinek.
Biegacze z Tomkiem na czele wystartują w piątek z działki w Lipniku, na której ma stanąć ośrodek. Stąd przez Grodzisko pobiegną w kierunku Palenicy, gdzie w sobotę rano będą na nich czekali podopieczni Stowarzyszenia „Bądźmy Razem”, osoby z niepełnosprawnościami. Tomek i jego ekipa ruszą razem z nimi, pchając wózki, nad Morskie Oko. Tam rozpocznie się dalszy etap biegu Tomka, na najwyższy górski szczyt w Polsce.
Bieg będzie można śledzić w Internecie, będzie bowiem transmitowany na żywo. Zbiórka na budowę Neurośrodka już trwa.




