Choć w najbliższą sobotę (27 czerwca) nowy węzeł drogowy na zakopiance w Myślenicach zostanie otwarty to jeszcze po weekendzie należy się tam spodziewać utrudnień. Będą one związane z montażem bariery energochłonnej w pasie pomiędzy jezdniami (w rejonie nowej kładki dla pieszych). Jak zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, to już ostatnie prace na tym odcinku związane z budową węzła.
Prace potrwają od godz. 8 w poniedziałek (29 czerwca) do środy (1 lipca) wieczorem. Na początek zamkniemy lewy pas ruchu w kierunku Zakopanego, kierowcy będą mieli do dyspozycji prawy pas. We wtorek otworzymy lewy pas ruchu na Zakopane, a prace przeniosą się na jezdnię do Krakowa – w tym kierunku kierowcy pojadą jednym, prawym pasem – czytamy w komunikacie GDDKiA.
Głównym celem budowy tego węzła w Myślenicach była likwidacja sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu zakopianki i ul. Sobieskiego. Inwestycja ma poprawić płynność ruchu, ale również bezpieczeństwo. Z myślą o pieszych powstała kładka, która zastąpi popularne pasy.













Fot. GDDKIA oddział w Krakowie

