We wtorek 23 czerwca przypada 86. rocznica „czarnej niedzieli”. Pod tą nazwą kryje się jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Myślenic – aresztowanie, na skutek niemieckiej prowokacji, grupy mieszkańców, a później wywiezienie ich do aresztu na Montelupich w Krakowie, a potem zamordowanie w forcie w Krzesławicach. Dla uczczenia ich pamięci w miejscu, gdzie 23 czerwca 1940 roku byli zgromadzeni i przetrzymywani przez kilka godzin, czyli przed dzisiejszą siedzibą Komendy Powiatowej Policji, we wtorek o godz. 11 zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze. Na uroczystość zapraszają burmistrz miasta i gminy Myślenice Jarosław Szlachetka oraz Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Ponadto w niedzielę 28 czerwca o godz. 12.30 w myślenickim sanktuarium zostanie odprawiona msza św. w intencji ofiar „czarnej niedzieli”.




