W sieci można już oglądać teledysk do utworu „Włącz historię” nakręcony nie gdzie indziej a w Myślenicach. Zobaczyć w nim można utalentowanych tancerzy z JDC Dance Studio Andrzeja Starowicza oraz członków Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych „Damy Radę”. Śpiewają zaś Leon Olek, finalista 6. edycji „The Voice Kids Poland” oraz Darek Malejonek.
W klipie, który został nagrany pod koniec wakacji każdy na pewno rozpozna miejsca, takie jak Muzeum Niepodległości w Myślenicach i Szkołę Podstawową nr 2 w Myślenicach.
W czwartek (14 września) miał on swoją premierę w programie „Pytanie na śniadanie”, a teraz można go oglądać w serwisie You Tube na kanale BohaterON.
Częścią ogólnopolskiej akcji „BohaterON” jest inicjatywa edukacyjna „BohaterON w twojej szkole”, której celem jest przybliżenie historii Polski młodemu pokoleniu i inspirowanie do odkrywania naszej narodowej tożsamości. W ramach tej właśnie inicjatywy realizowany był projekt, którego częścią jest ten teledysk do utworu „Włącz historię”.
Projekt realizowały Fundacja Sensoria i Fundacja Pokolenia Kolumbów, dzięki środkom pozyskanym z Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
Jak piszą pomysłodawcy projektu, „Włącz Historię!” to nie tylko piosenka, ale też manifest patriotyzmu, wezwanie do odkrywania cennych wartości i symboli historii Polski.
Słowa napisał Arkadiusz Zbozień, znany jako „Arkadio”, natomiast muzykę skomponował Darek Malejonek („Maleo|”), który jest także laureatem nagrody BohaterON.
Utwór zaśpiewał Leon Olek, finalista 6. edycji The Voice Kids Poland, ale nie sam, bo w klipie pojawia się także Darek Malejonek.
Teledysk to z kolei efekt pracy Andrzeja Starowicza, który był odpowiedzialny zarówno za reżyserię, choreografię jak i jego produkcję. W klipie występują utalentowani tancerze z JDC Dance Studio oraz członkowie Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych „Damy Radę”.
Asystentem choreografa była Katarzyna Nowakowska, zdjęcia wykonał Kamil Sorocki, on także razem z Krzysztofem Bielą był operatorem kamery.
Za światło odpowiadał Wiktor Nowacki, za zdjęcia z backstage’u Bartek Ziółkowski.
Realizacja teledysku była możliwa dzięki uprzejmości Dyrektora Muzeum Niepodległości w Myślenicach, Pana dr Łukasza Malinowskiego oraz Pani Dyrektor mgr Justyny Otfinowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach, którzy udostępnili swoje lokalizacje do nagrań – pisze Andrzej Starowicz.
Teledysk można zobaczyć na kanale na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=zu81DjqhZS8