Narodowy Bieg Stulecia „od Bałtyku do Tatr” w Myślenicach wystartuje 11 listopada o 11:11, tym razem w zmienionej formie – na dystansie 6,8 km z okazji 680-lecia lokacji Myślenic. Start zaplanowany jest na Rynku obok Pomnika Niepodległości, a trasa poprowadzi ulicami centrum miasta. To okazja do świętowania naszej niepodległości na sportowo, zapraszamy do zapisów!
Rejestracja uczestników biegu prowadzona jest na stronie www.biegstulecia.myslenice.pl
Dla pierwszych pięćdziesięciu uczestników opłata pakietu startowego wynosi 39 zł, natomiast kolejnych pięćdziesiąt biegaczy może zarejestrować się za 49 zł. Stu uczestników otrzyma zatem pakiety startowe, w których znajduje się koszulka i medal, natomiast pozostali uczestnicy mogą wziąć udział w biegu bezpłatnie, jednak nie otrzymają koszulki i medalu.
Serdecznie zapraszam do świętowania niepodległości na sportowo poprzez udział w Narodowym Biegu Stulecia Odzyskania Niepodległości „od Bałtyku do Tatr”. W tym roku zaproponowaliśmy biegaczom trasę na dystansie 6800 metrów, by nawiązać do tegorocznego jubileuszu 680. Urodzin naszego miasta Myślenice. Zapraszam na bieg – niech żyje Polska, niech żyją Myślenice
– mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.
Gmina Myślenice sfinalizuje nagrody i puchary dla trzech pierwszych biegaczy w klasyfikacji kobiet oraz trzech pierwszych biegaczy w klasyfikacji mężczyzn. Bieg ma charakter otwarty dla wszystkich.
Narodowy Bieg Stulecia „od Bałtyku do Tatr” w Myślenicach
Data: 11 listopada
Godzina startu: 11:11
Miejsce: Start i meta Rynek w Myślenicach
Biuro zawodów: Rynek w Myślenicach, odbiór pakietów startowych od 8:00 do 10:30.
Rejestracja pakietów startowych do wyczerpania miejsc dla 100 uczestników – www.biegstulecia.myslenice.pl
Trasa biegu
Start – Rynek w Myślenicach, następnie biegacze rywalizować będą w stronę ulicy Kościuszki, na rondzie im. Andrzeja Burzawy w ulicę Niepodległości, następnie ulicą Mickiewicza do Piłsudskiego i w stronę centrum miasta ulicami Piłsudskiego, Słowackiego do Żeromskiego przed Szkołą Podstawową nr 2 im. Bohaterów Westerplatte, następnie ulicą Kasprowicza pod górę w stronę Polanki, częściowo Sienkiewicza i po nawrotce, w dół ulicą Traugutta, później na rondzie przy ulicy Jordana w stronę ulicy Kniaziewicza, skręt w Dąbrowskiego, z powrotem Wybickiego na ulicę Kniaziewicza, a następnie ulicą Średniawskiego przeciwnie do kierunku jazdy w stronę Placu Kilińskiego i na Rynek, gdzie po okrążeniu Rynku ulicami Bema, Gałczyńskiego, Jordana i Klakurki biegacze finiszować będą obok Pomnika Niepodległości, tam znajdować się będzie meta biegu.