Członkowie Myślenickiego Klubu Seniora spotkali się na tradycyjnym Opłatku. Ta najdłużej działająca, bo już od ponad 23 lat organizacja seniorów w Myślenicach, skupia ich obecnie około 60. Oprócz cotygodniowych spotkań organizują takie właśnie uroczystości, jeżdżą na wycieczki i zwiedzają bliższe i dalsze zakątki Małopolski i Polski. To możliwe dzięki wsparciu finansowemu m.in. gminy Myślenice.
Do wspólnego świętowania seniorzy zaprosili władze miasta i powiatu. Przybyli burmistrz Jarosław Szlachetka ze swoim zastępcą Mateuszem Sudrem oraz starosta Józef Tomal i jego zastępca Rafał Kudas. Był opłatek, życzenia i poczęstunek, ale też wspólne kolędowanie przy akompaniamencie należącego do klubu Józefa Chmiela, który zagrał na akordeonie.
Jako, że spotkanie odbyło się w Galerii Sztuki Współczesnej (tu także odbywają się ich cotygodniowe spotkania), w której obecnie można oglądać wystawę fotografii Myślenic sprzed kilkudziesięciu lat, seniorzy chętnie ją obejrzeli wspominając dobrze im znane, a nieistniejące już miejsca, jak np. amfiteatr na Zarabiu albo restauracje w Rynku.
Tradycyjnie to pierwsze w nowym roku spotkanie było okazją do podsumowań. Rok 2023 seniorzy spędzili na przeróżnych aktywnościach. I tak seniorzy podróżowali śladami Henryka Sienkiewicza odwiedzając m.in. Oblęgorek i Chęciny, poza tym zwiedzili Bielsko-Białą i przyrodniczo-edukacyjny park Brama Gorce, gdzie m.in. spacerowali ścieżka w koronach drzew.
Gościli w teatrze, a przy okazji zwiedzili Pałac Krzysztofory. W Myślenicach gościli w Bibliotece Pedagogicznej i w Muzeum Niepodległości.
Razem świętowali też Dzień Kobiet, Ostatki, Wianki, Senioralia, Zaduszki, Andrzejki i Mikołajki.
Ubiegłoroczny bal karnawałowy był nie tylko okazją do zabawy, ale także pomocy seniorom z myślenickiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, bowiem na potrzeby ZOL klub przeznaczył dochód z loterii fantowej.
Na prelekcje seniorzy zaprosili m.in. strażnika miejskiego, strażaka, farmaceutkę, przedstawiciela biura praw konsumenta, pszczelarza i podróżniczkę.
Mają też już plany na ten rok. Chcą spotkać się m.in. z bibliotekarzem i rozmawiać o nowościach wydawniczych, najpopularniejszych i najbardziej wartościowych tytułach.
Myślenicki Klub Seniora spotyka się w każdą środę o godz. 16 w MOKiS. Seniorzy zapraszają tych, którzy chcieliby dołączyć do niego. Obecnie, jak mówi Barbara Piwowarska, prezes Myślenickiego Klubu Seniora, klub liczy ok. 60 członków w wieku 60, 70 i 80+.