Od dnia 11 listopada 2021 o godzinie 11:11 pod halą widowiskowo-sportową na Zarabiu ruszy czwarta edycja Narodowego Biegu Stulecia Odzyskania przez Polskę niepodległości „Od Bałtyku do Tatr” na dystansie 10 kilometrów.
– Serdecznie zapraszam biegaczy do zapisów na Narodowy Bieg Stulecia. Jest to świetna okazja do uczczenia kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości sportowym akcentem. 11 listopada dokładnie o 11:11 wystartuje bieg na 10 kilometrów, który prowadzić będzie atrakcyjną trasą z Zarabia w stronę centrum miasta, obok najważniejszych miejsc w mieście – Muzeum Niepodległości, przez Rynek, obok Magistratu, czy Domu Kultury. Dla najlepszych biegaczy przewidzieliśmy nagrody, jednak nie wynik, a sportowa idea i patriotyzm powinien przyświecać nam tego dnia w całej Polsce – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.
Narodowy Bieg Stulecia Odzyskania przez Polskę niepodległości „Od Bałtyku do Tatr”, jest to pięcioletni projekt upamiętniający setną rocznicę wolnej Polski. Każdy uczestnik, który ukończy bieg, również otrzyma pamiątkowy medal z logotypem biegu stulecia, czyli biegnącym ludzikiem z flagą Polski.
Zachęcamy do zapisów na stronie www.biegstulecia.myslenice.pl
pakiet startowy dla pierwszych 50 uczestników: 39 zł – koszulka techniczna, numer startowy, medal
Pozostali 49 zł – koszulka techniczna, numer startowy, medal
Zapisy trwać będą do 5 listopada 2021 r.
Dla pierwszych trzech zawodników w kategorii kobiet oraz mężczyzn przewidziano nagrody rzeczowe, oraz Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki.
Godzina: 11:11 – Miejsce: Myślenice, start i meta – Hala widowiskowo-sportowa na Zarabiu, Biuro zawodów, zaplecze szatniowo-sanitarne, ul. Zdrojowa 9
Atestowana trasa z pierwszej edycji przebiegać będzie z Zarabia (start przy hali widowiskowo-sportowej, Zdrojowa 9), ulicą Piłsudskiego, przez centrum miasta, obok Szkoły Podstawowej nr 2, Centrum Handlowego Jan Stara Cegielnia, następnie obok Muzeum Niepodległości, przez Rynek oraz ulicami Kościuszki, Niepodległości i Daszyńskiego z powrotem na Zarabie.
Całość trasy liczy 10 kilometrów, a wyniki każdego z uczestników zostaną dokładnie zmierzone i wpisane do narodowej bazy Biegu Stulecia.