Spłacasz kilka zobowiązań? W takim przypadku, dobrym rozwiązaniem może okazać się kredyt konsolidacyjny. Wówczas zamiast kilku rat będziesz spłacać tylko jedną. Sprawdź, na czym dokładnie polega kredyt konsolidacyjny i czy warto się na niego zdecydować!
Na czym polega kredyt konsolidacyjny?
Kredyt konsolidacyjny to kredyt celowy przeznaczony na spłatę zaciągniętych wcześniej zobowiązań. Jego głównym celem jest ułatwienie spłaty zadłużenia. Jeśli zdecydujesz się na konsolidację, bank który udzieli Ci kredytu spłaci Twoje dotychczasowe zobowiązania finansowe. Wówczas zamiast kilku rat pozostanie Ci do spłaty tylko jedna, co znacznie ułatwi kontrolę nad domowym budżetem.
Należy wspomnieć, że nie musisz łączyć wszystkich kredytów. To Ty decydujesz które z nich będą podlegać konsolidacji. Co więcej, kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie wielu rodzajów zobowiązań, w tym m.in. kredytów gotówkowych, kredytów samochodowych, kredytów hipotecznych, kart kredytowych czy limitów w ROR. Dodatkowo, instytucje finansowe coraz częściej umożliwiają konsolidację nie tylko produktów bankowych, ale także pożyczek udzielanych przez parabanki.
Kwota kredytu konsolidacyjnego zwykle jest sumą posiadanych zobowiązań. Warto, jednak wiedzieć, że możliwe jest również uzyskanie dodatkowej gotówki, którą możesz przeznaczyć na dowolny cel.
Czy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?
Konsolidacja zobowiązań może być dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy zaczniesz przeczuwać zbliżające się trudności w spłacaniu zobowiązań. Największą zaletą kredytu konsolidacyjnego jest bowiem to, iż rata może być dużo niższa niż suma poprzednio spłacanych kredytów czy pożyczek. Pamiętaj jednak, że obniżenie wysokości raty możliwe jest dzięki wydłużeniu okresu kredytowania, co w ogólnym rozrachunku podwyższy całkowity koszt kredytu. Warto jednak przemyśleć tę możliwość w sytuacji, gdy regulowanie obecnych zobowiązań stało się dla Ciebie dość kłopotliwe.
Na kredyt konsolidacyjny warto zdecydować się również wtedy, gdy spłata zobowiązań stanowi dla Ciebie spory problem organizacyjny. Jeżeli posiadasz wiele kredytów czy pożyczek i masz trudności z zapamiętaniem terminów płatności poszczególnych rat, rozwiązaniem problemu może być ich połączenie.
Jak widzisz, konsolidacja wiąże się z wieloma korzyściami. Dzięki zmniejszeniu wysokości miesięcznych zobowiązań możesz uchronić się przed utratą płynności finansowej, a połączenie wielu rat w jedną zapewnia większą przejrzystość i ułatwia kontrolę nad wydatkami. Konsolidację zobowiązań warto rozważyć również wtedy, gdy poprzednie zobowiązania zostały zaciągnięte na niezbyt korzystnych warunkach. Może bowiem okazać się, że bank zaoferuje Ci znacznie atrakcyjniejszy kredyt konsolidacyjny.
Ranking kredytów konsolidacyjnych – sposób na znalezienie najlepszej oferty!
Zdecydowałeś się na konsolidację zobowiązań? Jeżeli tak, skorzystaj z rankingu kredytów konsolidacyjnych na stronie https://www.najlepszekonto.pl/ranking-kredytow-konsolidacyjnych.
Ranking ten zawiera najatrakcyjniejsze i najtańsze oferty oraz wyróżnia ich najistotniejsze parametry. Dzięki temu porównasz interesujące Cię kredyty konsolidacyjne i wybierzesz ten, który najbardziej odpowiada Twoich oczekiwaniom.
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kredytu konsolidacyjnego? Przede wszystkim na wysokość oprocentowania, prowizji oraz RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, która przedstawia całkowity koszt zobowiązania w ujęciu rocznym.
Co ważne, o kredyt konsolidacyjny możesz wnioskować bez wychodzenia z domu! Wystarczy, że po wybraniu interesującej Cię oferty klikniesz przycisk „Złóż wniosek o kredyt”. Zostaniesz wówczas przekierowany na stronę banku, gdzie wystarczy uzupełnić i przesłać formularz kontaktowy, po czym skontaktuje się z Tobą konsultant, który przeprowadzi Cię przez cały proces kredytowy.
Aby uzyskać kredyt powinieneś posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Równie ważna jest terminowa spłata poprzednich zobowiązań. Jeżeli spełnisz wszystkie wymagania banku i otrzymasz decyzję pozytywną już wkrótce zamiast wielu kredytów i pożyczek do spłaty pozostanie Ci tylko jedna niższa rata!