Radiowe ślady historii

W Muzeum Niepodległości w Myślenicach zmiana wystawy czasowej!
Już 15 marca o godzinie 17.00 zapraszamy na wernisaż jedynej w swoim rodzaju wystawy ,,Radiowe ślady historii”. Zobaczycie na niej 71 zabytkowych radioodbiorników, które przeprowadzą nas przez istotne wydarzenia historyczne. Kilka z egzemplarzy pochodzi z początków radiofonii, a nawet pamięta czasy odzyskania przez Polskę niepodległość. Obok radioodbiorników używanych w domach czy na wycieczkach zobaczymy również takie, które służyły wywiadowi i wojsku.
Kuratorem wystawy jest dr inż. Ryszard Dulski, który w dniu otwarcia podzieli się z nami bogatą wiedzą na temat kolekcji. Jest on nie tylko miłośnikiem radiotechniki, lecz przez lata był z nią związany zawodowo jako szef służby łączności GOPR w latach 80. i projektant sieci łączności w Tatrach. Ryszard Dulski jest także autorem publikacji: „Halo, halo. Niepodległa w eterze. Radio i radiofonia w Polsce 1918-1989” oraz ,,Historia morskich odbiorników krótkofalowych Radmoru”.

Wystawa czynna do 5 maja 2024 r., wstęp wolny.

Data

15 mar 2024 - 05 maja 2024

Czas

17:00 - 08:00

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj więcej