Wernisaż wystawy #MaszWpływNaGłogoczów

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie wraz z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu oraz jego filią Wiejskim Domem Kultury w Głogoczowie zapraszają na wernisaż wystawy #MaszWpływNaGłogoczów, czyli jak ocalić od zapomnienia tożsamość Głogoczowa.
Data: 27 maja
Godzina: 18.00
Miejsce: WDK w Głogoczowie, 32-444 Głogoczów 406
W programie:
– uroczyste otwarcie wernisażu i rozpoczęcie kampanii #MamWpływNaGłogoczów
– premiera folderu Ocalić od zapomnienia… historię Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie
– koncert Orkiestry Dętej OSP Głogoczów
– wystawa prac rękodzielniczych dzieci uczęszczających na zajęcia „dzierganie – szydełkowanie” do WDK
– mega warcaby i możliwość zagrania w szachy z głogoczowskim mistrzem
– poczęstunek i rozmowy z sąsiadami o Głogoczowie
Nawet pozornie nieistotne dla ogółu wybory towarzyszące każdemu z mieszkańców Głogoczowa w codziennym życiu mają wpływ na to, jak funkcjonujemy jako wspólnota wsi, a także na to, jak nasza miejscowość jest postrzegana na zewnątrz.
Od naszych wyborów zależą też m.in. inwestycje realizowane we wsi, np. wymiana pieców węglowych czy wysokość subwencji oświatowej dla szkoły. To my decydujemy, czy wieś jest zadbana, czy śmieci leżą po rowach. Wspólnie tworzymy historię i realia naszej miejscowości. To od nas zależy, jak Głogoczów będzie wyglądał za kilkadziesiąt lat i jak przyszłe pokolenia głogoczowian nas zapamiętają.
Wystawa pokazuje różnorodność głogoczowskiej społeczności przez pryzmat doświadczeń członkiń Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie.

Data

27 maja 2022

Czas

18:00

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj więcej