
Wernisaż wystawy Leszka Górskiego „Acid”
We wtorek (9 stycznia) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Acid”. Autorem fotografii na nią się składających jest Leszek Górski.
„Projekt powstał z frustracji związanej z konkretną sytuacją, jaką był covid, ale myślę, że przekłada się na szersze spectrum problemów dzisiejszego świata” – mówi Leszek Górski.
„Świat staje się coraz bardziej zatruty przez konflikty, populizm, agresję i pandemię. W dalszym ciągu postępuje degradacja środowiska naturalnego. Zewsząd zagrożenia. Wszyscy jesteśmy zalewani tym kwasem, który wycieka w wielu miejscach. Czy jest jeszcze dla nas nadzieja? Czy można o tym wszystkim nie myśleć? Czy można wyłączyć się z obiegu informacji? Czy można przyznać się do celowej ignorancji wszystkich tych faktów, chociażby podczas spaceru, dla własnego dobra? „Acid” jest próbą zmierzenia się z pejzażem w czasie napięcia i zagrożenia” – piszą organizatorzy.
Leszek Górski, mieszka w Krakowie, fotografuje od ponad 30 lat. Fotograf niezależny, autor tekstów o fotografii. Ulubione tematy to pejzaż miejski, architektura, martwa natura i człowiek w otoczeniu miejskim. Członek ZPAF od 2015 roku. Autor projektów „Pejzaże przewrotne”, „Matematyka i fotografia”, „Lamparium”, „Acid”. Teksty i fotografie publikuje na swoim autorskim blogu, w magazynie „Pokochaj Fotografie”, stronie internetowej ZPAF. Od 2020 roku student Instytutu Twórczej Fotografii (Institut tvůrčí fotografie) w czeskiej Opawie.
