W sierpniu „Biegaj z Dalinem”

Nowa tradycja Klubu Sportowego Dalin Myślenice. Po wielkim sukcesie wydarzenia z okazji jubileuszu 100-lecia KS Dalin Myślenice w zeszłym roku „Biegaj z Dalinem” już po raz drugi zgromadzi uczestników, którzy zmierzą się ze sobą na dystansie 5km i 10km ulicami Zarabia.

Sport w Myślenicach ma swoją długoletnią tradycję, jego początki datuje się na lata dwudzieste ubiegłego stulecia. Już wtedy, na trawiastych błoniach, jak je wtedy nazywano, obok tartaku Pana Hołuja, młodzi myśleniczanie rozgrywali między sobą pierwsze mecze piłkarskie. Od tamtego czasu minęło już ponad 100 lat, w ciągu których po murawie boiska przebiegło setki piłkarzy, a z trybun słychać było oklaski tysięcy Myśleniczan i gości. Dalin Myślenice nierozerwalnie wpisał się w historię miasta i okolic dostarczając sportowych emocji kolejnym pokoleniom.
W zeszłym roku, aby uczcić wyjątkowy jubileusz 100-lecia Klubu Sportowego Dalin
Myślenice organizatorzy zaplanowali cykl imprez zapraszając mieszkańców Myślenic i
okolic. Szczególnym wydarzeniem w ramach akcji był bieg – „Biegaj z Dalinem” na 10 km ulicami Zarabia. Bieg okazał się sukcesem, gromadząc setki uczestników i kibiców. Organizatorzy, nie zwalniając tempa, ruszają z promocją wydarzenia, które będzie miało miejsce 28 sierpnia 2022, również i w tym roku. Tym razem oprócz biegu na 10km będzie można spróbować swoich sił także na 5 km. Nie zabraknie też atrakcji dla młodszych uczestników, dla których będą zorganizowane biegi dla dzieci i młodzieży.

Start i meta zlokalizowane będą, na stadionie Dalinu, a trasa prowadzi przez ulice Zarabia – ul. Parkową w stronę Małpiego Gaju i ul. Zdrojową w stronę Osieczan. Dla najszybszych
biegaczy przewidziane są nagrody rzeczowe. Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkowy medal oraz wyjątkową koszulkę. Impreza współfinansowana jest ze środków Miasta i Gminy Myślenice, Województwa małopolskiego, jak również Patronat Honorowy nad biegiem objął Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice – Pan Jarosław Szlachetka, który wręczy najszybszym Myśleniczanom Puchar Burmistrza.

Zapraszamy wszystkich biegaczy zawodowców i amatorów do wspólnego sportowego świętowania. Zapisy na bieg dostępne będą w wydarzeniu na facebooku oraz na stronie www.dalinmyslenice.pl już wkrótce.

Więcej informacji o biegu pojawi się na stronach:
Strona KS Dalin Myślenice: https://www.dalinmyslenice.pl
Fanpage: https://www.facebook.com/dalin.myslenice
kontakt: Klaudia Siereńska – Koordynatorka Projektu „Biegaj z Dalinem”
bieg@dalinmyslenice.pl, tel. 518729288

Data

28 sie 2022

Czas

12:00 - 18:00

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj więcej