Konkurs literacki “Historia tajemniczego Zamczyska”

Z okazji 680-lecia nadania praw miejskich Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach ogłasza konkurs literacki. Opowiadanie ma dotyczyć oryginalnej historii Zamczyska nad Rabą. Będzie ona w trzech kategoriach wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli).

Jakie sekrety kryją ruiny w otaczającym je lesie? Jaką historię kryją w sobie tajemnicze pozostałości murów, które nazywamy dziś „Zamczyskiem nad Rabą”?
Podobno pochodzą z XIII wieku i zostały zniszczone na polecenie króla Kazimierza Jagiellończyka. Podobno była to warownia przejęta przez Katarzynę Skrzyńską – dowódcę bandy raubritterów, czyli rycerzy-rozbójników. Tak mówi legenda. A może ty masz inną wersję wydarzeń? Idź na spacer na Zamczysko, uruchom wyobraźnię – czekamy na twoją opowieść!

Teksty razem z formularzem zgłoszeniowym należy przesyłać do dnia 29 maja 2022 r. na adres: biblioteka@myslenice.pl, w temacie maila proszę wpisać: „Konkurs – Historia Zamczyska”.

Najlepsze prace zostaną opublikowane na stronie internetowej biblioteki i w Gazecie Myślenickiej, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Szczegóły i regulamin https://biblioteka.myslenice.pl/…/konkurs-literack

Dofinansowaniu w ramach konkursu BLISKO

Data

29 kw. 2022 - 18 maja 2022

Czas

Cały dzień

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj więcej