Senioralia

IX Międzynarodowe Senioralia w Krakowie

Miasto i Gmina Myslenice już po raz dziewiąty wspólnie z Urzędem Miasta Krakowa organizuje IX Międzynarodowe Senioralia w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się 21-22 września w Urzędzie Miasta Krakowa oraz Parku Jordana. IX Międzynarodowe Senioralia w Krakowie to ważne i duże wydarzenie odbywające się corocznie, gromadzące dużą liczbę uczestników (w 2021 ponad 3 tysiące Seniorów z ponad 100 miejscowości). Na wydarzenie zaproszeni są radni seniorów, uniwersytety trzeciego wieku, organizacji seniorskich, instytucji publicznych, społecznych i prywatnych oraz przedstawicieli miast partnerskich i władz samorządowych z całej Polski.

21 Września — Konferencja „Doświadczenia i inspiracje w polityce senioralnej gmin”

21 września w Urzędzie Miasta Krakowa odbędzie się konferencja dla liderów i koordynatorów polityki senioralnej pn. „Doświadczenia i inspiracje w polityce senioralnej gmin”. Na konferencje zostaną zaproszeni przedstawiciele setek samorządów zrzeszonych w Programie Gmina Przyjazna Seniorom. W konferencji wezmą udział także przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa, Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. W ramach uczestnictwa będą mieli Państwo okazję zaprezentować innowacyjne rozwiązania i praktyki w zakresie polityki senioralnej w Państwa samorządzie. Liczymy na Państwa obecność. Szczegółowy program zostanie przesłany w terminie późniejszym.

22 WRZEŚNIA – IX Międzynarodowe Senioralia w Parku Jordana

22 września – IX Międzynarodowe Senioralia w Parku Jordana zainauguruje uroczysta Msza Święta w Kościele Mariackim, po której nastąpi pochód-parada do Parku Jordana, gdzie odbędą się wykłady, bezpłatne badania i konsultacje. Będą to wykłady specjalistów na temat zdrowia, bezpieczeństwa, prawa i ekonomii oraz aktywizacji seniorów. Poza częścią wykładową planujemy również część sportową oraz rozrywkową obejmując m.in. koncert Alexandra Martineza, pokaz mody Stylowych Seniorów oraz imprezą integracyjną, którą poprowadzi DJ Wika.

W związku z tym, z tym że gmina i miasto Myślenice nalezy do programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora udział w IX Międzynarodowych Senioraliach jest całkowicie bezpłatny. Warunkiem udziału w Senioraliach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego poniżej.

FORMULARZ ZGŁOSENIOWY 

Organizatorzy przesyłają również relacje z ubiegłorocznych edycji Senioraliów:
Relacja z VIII Międzynarodowych Senioraliów w Krakowie

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

21 wrz 2022 - 22 wrz 2022

Czas

08:00 - 18:00

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj więcej