I Ty Możesz Zostać Świętym Mikołajem

Ochotnicza Straż Pożarna w Brzączowicach ogłasza zbiórkę na świąteczną paczkę do Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Lubniu. Jak podaje Straż Pożarna, w zeszłorocznej zbiórce dzięki pomocy darczyńców udało się doposażyć placówkę w niezbędny wysokiej klasy sprzęt AGD, a wychowankowie zostali zasypani słodyczami i drobnymi prezentami.

W placówce przebywa 14 dzieci, w wieku od 9 do 17 roku życia z terenu powiatu Myślenickiego. Jest to jedyna taka placówka działająca na terenie powiatu. Dzieci i młodzież samodzielnie: gotują, sprzątają, piorą czy prasują. Wszyscy razem przygotowują posiłki i nie brakuje wśród nich amatorów kulinarnych.

Dzięki wsparciu dostarczając produkty codziennego użytku, środki czystości i spożywcze, placówce uda się zaoszczędzić fundusze, które mogą zostać przeznaczone na realizację marzeń podopiecznych — Szkoły, kursy zawodowe oraz na ich pasje. Dzięki temu po ukończeniu 18 roku życia będą posiadać niezbędne umiejętności, by wejść w dorosłe życie. Każdy z nich marzy o czymś innym, najbardziej zasmucający jest fakt, że po rozmowie z każdym, te prezenty są bardzo skromne i przyziemne. Prośba o wsparcie w postaci produktów spożywczych długoterminowych. Między innymi:

-Makarony
-Ryż
-Mąka
Cukier
Olej
-Konserwy
Warzywa w puszkach
-Herbata
-Konfitury
-Dżemy
-Przyprawy

Środki czystości, które są używane na co dzień, również będę wielkim wsparciem:

-Proszki do prania
-Płyn do płukania
-Szampony
-P
asty do zębów
-Szczoteczki do zębów

Będzie możliwość wsparcia zbiórki finansowo. Za zebrane środki zostaną zakupione indywidualne wymarzone prezenty dla każdego z podopiecznych — Zostaną wykupione bilety/bony wycieczkowe do parków rozrywki, na basen lub w inne wybrane miejsca. Pozostała pula środków posłuży na zakup rzeczy, których nie uda się zebrać.

Zbiórka bezpośrednia będzie w dniach: 3 i 4 grudnia przy sklepach Delikatesy Centrum w Brzączowicach oraz w Dobczycach (Rynek 1)

Jeżeli ktoś z was wyraża jakąś dodatkową chęć pomocy na Facebooku Ochotnicza Straż Pożarna w Brzączowicach lub bezpośrednio pod numerami: 500 737 962, 502 141 398

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Harmonogram

New Day

Data

03 gru 2021 - 04 gru 2021

Czas

08:30 - 18:00

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj więcej