Festiwal hejnalistów

W niedzielę 2 czerwca o godz. 12.00 w Lanckoronie (w ruinach zamku) rozpocznie się III Festiwal hejnalistów z Lanckorońskiej Góry.

Będzie pięknie, ciekawie, malowniczo i rozwojowo 🙂 Trąbienie sygnałów z ruin zamku w Lanckoronie; zwiedzanie ruin z przewodnikiem – badaczem i pasjonatem twierdzy Lanckorona dr Krzysztofem Wielgusem (za darmo); kostiumowy przemarsz przez Lanckoronę; koncert 3 orkiestr na rynku ze scenkami rodzajowymi w wykonaniu rekonstruktorów w strojach konfederatów barskich; spotkanie w muzeum z projekcją filmu „Lanckorońskie okopy konferencji” (z udziałem reżysera Juliana Rachwała) i wreszcie wieczorny koncert Katarzyny Cygan w ruinach zamku – pierwszy w tym miejscu od stuleci – złożą się na bogaty program niedzieli 2 czerwca w Lanckoronie. Każdy znajdzie coś dla siebie – serdecznie zapraszamy, bo warto  – piszą organizatorzy.

Organizatorem wydarzenia jest Intrada. Towarzystwo Przyjaciół Gminna Orkiestra Dęta w Lanckoronie przy współpracy z GOK i wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego – Mecenat Małopolski 2024. Patronat honorowy nad imprezą objął Wójt Gminy Lanckorona.

Data

02 cze 2024

Czas

12:00

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj więcej