Artyści. Ukraińcy. Przyjaciele. Wystawa malarstwa ukraińskiego z kolekcji MOKiS i MWA.

Wystawa malarstwa ukraińskiego z kolekcji MOKiS i MWA

W geście solidarności Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Towarzystwo Przyjaciół Francji „Ziemia Myślenicka” zapraszają na wystawę malarstwa artystów z Ukrainy pn. „Artyści. Ukraińcy. Przyjaciele”.

Wernisaż wystawy zaplanowano na 6 marca 2022 r., na godz. 16.00 w holu wystawienniczym MOKiS Myślenice przy ul. Piłsudskiego 20.
Wśród autorów, których prace znajdą się na wystawie są m.in. Vasyl Łuciw, Roman Opaliński, Taras Opaliński, Bogdan Rozhak, Galina Rozhak, Olga Borysenko, Olga Łukowska, Galina Zholynska, Mieczysław Malawski i Valeria Moskvitna. Obrazy pochodzą z lat 2010-2017 z pleneru malarskiego pn. Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne oraz z kolekcji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.
Wystawa będzie dostępna już od najbliższej środy (2 marca) w godzinach pracy MOKiS. Jej kuratorką i pomysłodawczynią jest dr Natalia Nowacka.

– To zbiór prac z różnych lat. Różne techniki i zróżnicowane formy wyrazu. Organizując tę wystawę chcemy pokazać nasze wsparcie dla ukraińskich przyjaciół, artystów, którzy tworzyli w Myślenicach, ale także dla całego środowiska twórczego w Ukrainie – wyjaśnia dr Natalia Nowacka, wicedyrektorka MOKiS.

Już od 2 marca, podczas trwania wystawy będzie prowadzona zbiórka we współpracy z Centrum Usług Społecznych w Myślenicach na rzecz poszkodowanych w wyniku działań wojennych na Ukrainie. Ogromne zaangażowanie Polaków w pomoc poszkodowanym sprawiło, że wiele potrzebnych darów jest już zgormadzonych. Wciąż potrzebne jest jednak wsparci w postaci: środków opatrunkowych, doraźnych lekarstw (np. na przeziębienie) dla dzieci i dorosłych, środki higieny osobistej (żele, szampony, mydła, pampersy, chusteczki nawilżone i zwykle), artykuły higieniczne i kosmetyczne pasty do zębów, podpaski, kremy dla dzieci). Ważne są też: artykuły ogrzewające (koce, kołdry, śpiwory, kubki termiczne, ogrzewacze do rąk (!), ciepłe skarpety, rękawiczki, karimaty.

Dary można przekazywać bezpośrednio do Centrum Usług Społecznych w Myślenicach, Centrum Aktywności Lokalnej lub do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.mokis.myslenice.pl.

Na wydarzenie zapraszają:
Miasto i Gmina Myślenice,
Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka,
Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu
Towarzystwo Przyjaciół Francji „Ziemia Myślenicka”

Data

06 mar 2022

Czas

16:00

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Czytaj więcej